تاریخچه ماکارونی

هر غذایی یک تاریخچه دارد و ماکارونی هم از این قضیه مستثنا نیست. ماکارونی جزو اون دسته غذاها بود که سریع بین همه قشر جامعه فراگیر شد مخصوصا ته دیگ سیب زمینی ماکارونی که بین همه مردم ایران طرفدارن خاص خود را دارد. ماکارونی به دلیل داشتن مواد غذایی مفید برای بدن خیلی مناسب است و با توجه به نوع تولید ماکارونی و ارزش غذایی بالایی که در آن وجود دارد میتوان گفت که جزو غذای های برتر در تمام دنیا محسوب میشود البته ذکر این نکته که شاید خود ماکاورنی در بین غذاها استفاده نشود ولی غذایی مورد استفاده حتما جزو زیر مجموعه های ماکارونی خواهد بود مانند: پاستا،لازانیا،سالاد ماکارونی و … میتوان نام برد.

یکی از دلایلی که ماکارونی جزو غذاهای محبوب حساب میشود طرز تهیه و آسانی پخت آن است که مورد توجه خانم ها یا آقایان آشپز قرار میگیردو اینکه شما میتوانید با ماکارونی و زیر مجموعه محصولات آن غذاهای متنوعی درست کنید که بسیار خوشمزه و عالی هستند و این خود مزیت بزرگی برای این غذای جهانی است.

اینکه بتوانید با یک محصول غذایی چند نوع غذا درست کرد یک ویژگی منحصر به فرد محسوب میشود. ماکارونی جزو دسته غداهایی که ارزش غذایی بالای دارد و میتوانید با خیال راحت آن را مصرف کرد چون پایه آن از نشاسته و گندم تهیه شده است که این دو خود کمک بزرگی برای ترقیب مصرف کننده در استفاده از ماکارونی انجام میدهد. مواد تشکیل دهنده ماکارونی که اصلی ترین آن آرد سمولینا میباشد آرد مخصوص برای که از آسیاب کردن قسمت آندوسپرم گندم های سخت بویژه گندم دوروم به دست می آید. این گندم مخصوص  نقاط سردسیر و خشک می باشد .هر چند در ایران گندم فوق به صورت خاص کشت نمی گردد لیکن گندم های سخت دیگر به صورت پراکنده و غیر متمرکز کشت می گردند . آرد تولیدی از این نوع گندم ها که کیفیتی نزدیک با آرد سمولینا دارد،آرد سه صفر یا نول نام دارد. آرد مورد مصرف بایستی از لحاظ فیزیکی ، شیمیایی و میکروبی با استاندارد مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت محصول را دچار مسایل مختلفی خواهد کرد.

پس میبینید که ماکارونی ارزش غذایی بالای دارد برای همین هم بین تمام افراد از کودک تا بزرگسالان به خوردن آن اشتیاق دارند. غذای ماکارونی که خواستگاه آن به کشور ایتالیا برمیگیرد توانسته جای خود را بین غذاهای بین المللی باز کند تا همه از آن بهره مند شوند در کشور ما هم سرانه مصرف ماکارونی بسیار زیاد است که دلیل کمی و کیفی آن بسیار مهم است که قیمت محصول و نوع کیفیت ماکارونی باعث شده که مصرف آن روز به روز بیشتر شود.

ماکارونی محصولی نیمه فرایند شده است که در تهیه‌ی آن؛ فانتزی بودن، نوآوری و حتی علم تغذیه سهم زیادی دارد.

از دیدگاه تغذیه‌ای ماکارونی دارای ویژگی‌های زیر است:

ارزش انرژی زایی بالایی که به طور عمده از طریق قندها تأمین می‌شود.

ارزش چربی کم یا خیلی کم؛

قابلیت هضم آسان؛

مواد زائد کم

فرآورده‌های ماکارونی، فرآورده‌هایی مانند اسپاگتی، ماکارونی، ورمیشل، نودل و لازانیا را در برمی‌گیرد؛ علاوه بر این انواع مختلف دیگری برحسب فرهنگ غذایی وجود دارد. تحقیقات تاریخی به طور دقیق منشاء اصلی ماکارونی را مشخص نمی‌کند. در واقع احتمالاً تهیه و مصرف ماکارونی پیش از نان بوده است. از آنجایی که تهیه‌ی ماکارونی برخلاف نان نیاز به تخمیر و پخت نداشته است، تهیه‌ی ماکارونی برای انسان‌های اولیه آسان‌تر بوده است. مدارک تاریخی، پیدایش ماکارونی را به اتروسک‌ها (Etruscan: مهم‌ترین تمدن، پیش از تمدن رومی در شبه‌جزیره‌ی ایتالیا هستند)، رومی‌ها، عرب‌ها و چینی‌ها نسبت می‌‌دهد. امروزه بیش از ۶۰۰ نوع ماکارونی تولید می‌شود. ماکارونی جزو ان دسته از غذهایی محسوب میشود که مورد توجه ورزشکاران و کسانی که رژیم غذایی خاصی را دنبال میکنند. پس میتوان نتیجه گرفت که ماکارونی جزو آن دسته از غذاهایی محسوب میشود که میتوان با خیال راحت از آن استفاده کرد. امروزه غذاهای مختلفی با ماکارونی درست میشود که میتوان سالاد ماکارونی لازانیا همگی جزو دسته غذاهای پرطرفدار در جهان هستند.

شرکت ساوین هم امروزه با استفاده از دستگاه های پیشرفته تولید ماکارونی باکیفیت را انجام میدهد تا بتواند یک محصول کاملا ایرانی با کیفیت جهانی را تولید کند و بر این اصل که کیفیت سرلوحه تولید ماکارونی ثابت قدم است تاکید دارد و با توجه به کیفیت محصولات تولیدی میتواند رقیب جدی محصولات خارجی باشد.

شرکت ساوین تولید کننده انواع ماکارونی شکلی و فرمی، پروتئین سویا و حبوبات با بهترین و به روز ترین تجهیزات تولید توانسته ذائقه هر ایرانی را به خود جلب کند پس شما هم می توانید برای لذت بردن از یک محصول با کیفیت و خوشمزه ماکارونی ساوین را با خیال راحت انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این بخش الزامی است
این بخش الزامی است
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مقالات بیشتر